با توجه به افزایش انواع بیمه ها و پیچیدگی های موجود برآورد کردن ریسک بیمه از اهمیت بالایی برخوردار است. این درس با هدف کمک به مدیران و کارشناسان بیمه طراحی شده است. تکنیک ها، ابزارها و رویکردهای جدید و پرکاربرد تحلیل ریسک بیمه در این دوره پوشش داده می شود. 

مدرس: گروهی از مدرسان

بیمه آتش سوزی با توجه به ابعاد گسترده آن و نیاز به برآورد دقیق یکی از حساس ترین بیمه هاست. همزمان با آگاهی مردم از خسارات آتش سوزی و تاثیرات آن بر زندگی افراد، بیشتر به این نوع بیمه گرایش دارند. کسانی که با ارائه خدمات بیمه ای مشغول هستند برای فروش موثر خدمات بیمه آتش سوزی نیاز به دوره های آموزشی دقیق دارند. این دوره با مشارکت متخصصان برای پاسخگویی به نیاز کارشناسان دفاتر بیمه طراحی شده است. 

مدرس: گروهی از مدرسان

بیمه مهندسی یکی از بیمه های تخصصی است که آشنایی دقیق از قوانین، مقررات و اصول این نوع بیمه برای کسانی که در امور بیمه فعال هستند ضرورت دارد. این درس برای این گروه طراحی شده است. محتوای این درس توسط متخصصان خبره طراحی و تولید شده است. 

صنعت بانکداری مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در عملیات بانکی، شامل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و سازماندهی و اجرا می‌باشد. به زبان ساده، مدیریت تجهیز و تخصیص منابع در بازار پول را بانک‌داری می‌گویند. بانک‌ها اغلب برای موفقیت در ارائه خدمات خود، اقدام به بازاریابی می‌کنند. ولی متاسفانه بدلیل عدم آشنایی با بازاریابی بانکی تنها از روندهای سنتی بازاریابی بصورت کاملا پراکنده و بی ارتباط با هدف اصلی بانک بهره می برند. 
صنعت بانکداری در همه کشورها اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا این نهاد تامین‌کننده و پشتیبان مالی در سطوح خرد و کلان جامعه است. در سطح کلان پروژه‌های بزرگ ملی و دولتی از وجوه بانکی ارتزاق می‌کنند. در سطح خرد نیز حیات شرکت‌های کارآفرین به منابع مالی بانک‌ها بستگی دارد.

دوره بانکداری جامع برای ایجاد دانش، مهارت و شایستگی مورد نیاز فراگیران برای ورود به مشاغل بانکداری تعریف و به اجرا  گذاشته شده است. برای ثبت نام در این دوره، ابتدا با کلیک روی عنوان درس، در سامانه ثبت نام کنید و بعد از ورود به سامانه، در این درس ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام، در ورودهای بعدی، این درس در میزکار شما نمایش داده خواهد شد.